E-Posta
erdinc@dorukisg.com.tr
Telefon
+90 530 313 7844

ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi

ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi​

Enerji Yönetim Sistemi; kuruluşların enerji verimliliği, enerji kullanımı ve enerji tüketimi dahil, enerji performansının sürekli olarak iyileştirilmesi için kuruluşların gerekli olan sistemleri ve prosesleri oluşturabilmesini sağlamaktır. ISO 50001:2018 en son yayınlanan uluslararası enerji yönetim sistemi standardıdır. Standart gerekliliklerinin etkin bir şekilde uygulanması enerji performansının iyileştirilmesi için sistematik bir yaklaşım sağlar; bu da kuruluşların enerjiyi yönetme şeklini belirler. Enerji yönetim sisteminin iş proseslerine entegre edilmesiyle sürekli iyileştirme sağlanmaktadır. Enerji performansının iyileştirilmesi ile enerji maliyetlerinde azalma görülür. Aynı zamanda, enerjiye bağlı sera gazı salınımları azaltılmasıyla iklim değişikliği hedeflerine ulaşmada başarılı olunur.

Sizlere enerji yönetim sisteminin uygulanmasında iş proseslerine entegre ederek enerji performansınızda iyileştirme sağlıyoruz. Sistemin kurulumunu, uluslararası olarak kabul edilmiş ISO 50001:2018 standardı, sektör standartların ve uyum yükümlülüklerine uygun olarak yapıyoruz.

Enerji yönetim sistem standardı ISO 50001:2018’de referans verdiği ISO 50006 kılavuzunu temel alarak; Enerji Referans Çizginizi belirlemenizde, Enerji Performans Göstergelerinizi etkin bir şekilde tespit etmenizde çalışıyoruz. Yine, ISO 50015 kılavuzu doğrultusunda belirlenen Enerji Performansınızın ölçümü ve doğrulaması için metotları oluşturuyoruz.

  • Mevcut durum analizi
  • Enerji Planlama Prosesinin belirlenmesi
  • Uyum yükümlülüklerinin belirlenmesi ve nasıl uygulanacağı
  • Enerji Referans Çizgisi ve Enerji Performans Gösstergelerinin belirlenmesi (ISO 50006’ya göre)
  • İş Proseslerine entegrasyon
  • Enerji Performansının ölçümü ve doğrulanması (ISO 50015’e göre)

Uzman Eğitici

Görsellerle Kolay Anlatım

Teknolojik Eğitim

Güncel İçerik

WhatsApp chat