E-Posta
info@dorukisg.com.tr
Telefon
+90.312.385 4247
Adres
Çankaya – ANKARA

Kaldırma Ekipmanları Kullanıcı Eğitimi

Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Tipi İş Makinesi Kullanıcı Eğitimleri

Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Tipi İş Makinesi Kurs Programı 09/09/2015 tarih ve 88 sayılı karar ile çerçeve programı kabul edilmiştir.
 
Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Kullanıcıları Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.
 
İş Güvenliği Uzmanları’da firmalarda Risk değerlendirme yaparken Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Makinesi kullanıcılarının Operatörlük Belgesi almak zorunda olduğunu söylemektedir.
 
Çalışma Bakanlığından gelen İş Müfettişleri’de Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Makinesi kullanıcılarına Operatörlük Belgesi sormaktadır.
 
Personel ve Yük Yükseltici Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.
 
Karayolları Trafik Kanunu Madde 36’da; Motorlu araçların, Sürücü belgesi olmayan kişiler tarafından karayollarında sürülmesi ve sürülmesine izin verilmesi yasaktır.
 

Doruk İSG Whatsap ile İletişime Geçebilirsiniz...

WhatsApp chat